Livingroom Żuri Coppa Talenti 2019

Piłka nożna ⚽opanowała Olsztyn.

2 i 3 marca zawodnicy z rocznika 2007 oraz młodsi zagrali w II edycji turnieju ?Livingroom Żuri Coppa Talenti 2019?. Na hali widowiskowo-sportowej Urania przez dwa dni toczyła się rywalizacja na najwyższym poziomie. Zapewniły ją najlepsze drużyny w Polsce, między innymi Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Constract Lubawa, Concordia Elbląg,GOL Brodnica oraz dwie drużyny naszej Akademii.?

W sobotni poranek rywalizację rozpoczęła pierwsza z naszych drużyn Żuri Gold?. Dwa zwycięstwa przeciwko SV Rees?? i Wkrze Działdowo oraz remis z Constractem Lubawa – pozwoliły zająć czwarte miejsce w grupie, a więc miejsce premiowane awansem do rundy ćwierćfinałowej.

Przed rozpoczęciem rozgrywek popołudniowych nastąpiło oficjalne rozpoczęcie turnieju wraz z przywitaniem wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach. Ceremonię rozpoczęcia uświetnił występ grupy tanecznej?? MC Mafia z Monstars Szkoła Tańca.

Po oficjalnym rozpoczęciu do rywalizacji ruszyły drużyny z grupy popołudniowej a w niej nasza drużyna Żuri Silver? złożona z zawodników z rocznika 2007 i 2008. Dwa pierwsze spotkania z Varsovią Warszawa oraz FC Wrocław Academy zakończyły się naszym zwycięstwem. Następnie remisujemy z Concordią Elbląg i przegrywamy kolejne spotkania co skutkuje brakiem awansu do grupy ćwierćfinałowej.

W niedzielę, w drugi dzień turnieju rozgrywki rozpoczęły od walko o miejsca 9-14. Drużyna Żuri Silver? spisuje się w nich bardzo dobrze, notując 2 zwycięstwa i 3 remisy, co pozwala na zajęcie 10 miejsca w turnieju.

KLASYFIKACJA MIEJSC 9-14

14. Varsovia Warszawa

13. SV Rees??

12. Wkra Działdowo

11. KS Halinów

10. Żuri Football Silver?

9. FC Wrocław Academy

Przed przystąpieniem do emocjonujących ćwierćfinałów, odbył się pokazowy mecz Trenerzy kontra Huragan Morąg, w którym po zaciętej rywalizacji wynik brzmiał 4 do 4. O zwycięstwie 3-ligowego zespołu zadecydowały rzuty karne.

Faza pucharowa była ogromnym wyzwaniem dla wszystkich zespołów, wśród najlepszej ósemki nie było zespołu, który odstawił by nogę pozwalając przeciwnikowi zdobyć bramkę. Pierwszy ćwierćfinał pewnie wygrała Legia Warszawa II, zwyciężając 2 do 0 z Gryfem Wejherowo. W drugim spotkaniu tej rundy Constract Lubawa okazał się lepszy od Lechii Gdańsk 2:1. Kolejne dwa spotkania ćwierćfinałowe kończył się rzutami karnymi, ponieważ w regulaminowym czasie gry ani jednej, ani drugiej ekipie nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Zatem GOL Brodnica awansował kosztem Legii Warszawa I, natomiast Żuri Gold ?okazało się skuteczniejsze niż Concordia Elbląg. W pierwszym półfinale Legia Warszawa zwyciężyła z Gol Brodnica 2:0, natomiast w drugim meczu ponownie spotkał się ekipy Żuri Gold? oraz Constractu Lubawa. Również w tym meczu padł bezbramkowy remis i o awansie do finału zdecydowały rzuty karne. Tym razem gospodarzom nie udało się zapewnić awansu w serii „11” i to Lubawianie cieszyli się z awansu do finału. Finał był bardzo zaciętym pojedynkiem, który można śmiało porównać do partii szachowej, gdzie obaj przeciwnicy wyczekiwali błędu rywala i szukali swojej szansy. Constract Lubawa zdecydowanie przeważał w posiadaniu piłki, zaś Legia raz po raz odgrywała się bardzo groźnymi kontratakami. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się ponownie gracze Constractu?. Broniąc tym samym tytułu wywalczonego przed rokiem.

KLASYFIKACJA MIEJSC 1-8

8. Gryf Wejherowo

7. Concordia Elbląg

6. Lechia Gdańsk

5. Legia Warszawa I

4. Żuri Football Gold?

3. GOL Brodnica?

2. Legia Warszawa II?

1. Constract Lubawa?

Turniej obfitował w wiele emocji, mnóstwo chwil radości? ale i również momentów łez☹️?. Wszyscy uczestnicy turnieju zdobyli łącznie 191 bramek, zaś najlepszym strzelcem turnieju został ⚽Mateusz Różański (Legia Warszawa II) z dorobkiem 8 goli. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany ?Samuel Grubalski (Constract Lubawa), zaś najlepszym bramkarzem ?Hubert Rinkel (GOL Brodnica).

Zauważyć należy również, że organizacja turnieju nie byłaby możliwa bez zaangażowania rodziców? oraz trenerów? Akademii, którym należą się ?WIELKIE PODZIĘKOWANIA?

Fundamenty natomiast pod realizacje tego przedsięwzięcia zbudowali partnerzy i sponsorzy. Patronat honorowy na wydarzeniem objął Prezydent Olsztyna?, wydarzenie otrzymało również dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego?. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował niezawodny duet redaktorów Radia Eska Anita Zalewska? oraz Andrzej Brzozowski?. Transmisję online przeprowadził Stream&Go.Patronat techniczny nad wydarzeniem sprawował Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Dodatkowo wydarzenie otrzymało bardzo duże wsparcie od  Livingroom_Official, Action Studio Olsztyn, Jutrzenka Dobre Miasto, MS Sport Monika Tomczyk-Łępicka,  Polsko-Niemieckie Centrum Młodzieży Europejskiej, Usługi Grawerskie warmińsko-mazurskie Markol & Grawer , Arkorol, Centrum Postawy Ciała, Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego, Studio R, 4Keepers, Asystent Trenera.

Dziękujemy bardzo wszystkim za pomoc w organizacji tego jakże ważnego w Olsztynie wydarzenia. I już dziś wszystkich zapraszamy do wspólnej realizacji w 2020 r. III edycji turnieju.

Fotorelacja dzięki uprzejmości Lucyny Brejnak oraz Anny Marii Żbik.